• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Położenie i charakter gminy

Gmina Prusice położona jest w północnej części województwa dolnośląskiego, w powiecie trzebnickim, na trasie drogi krajowej nr 5 z Wrocławia do Poznania. Gmina wchodzi w skład Aglomeracji Wrocławskiej i jest oddalona jest o około 30 km od Wrocławia oraz o 130 km od Poznania,  posiadając dogodny dojazd do lotniska międzynarodowego we Wrocławiu. Graniczy z Gminą Żmigród, Gminą Wińsko i Wołów, Oborniki Śląskie oraz Trzebnicą.

Ogólna powierzchnia gminy wynosi 158,02 km².

Gmina liczy około 10 tys. mieszkańców.

Gęstość zaludnienia to 58,2 os/km².

Gmina Prusice to prężnie rozwijająca się gmina miejsko-wiejska. Nakłady inwestycyjne poniesione na jej rozwój w ostatnich latach zwiększają jej atrakcyjność. Działalność produkcyjna i usługowa w ciągu ostatnich kilku lat stale wzrasta i wzrastają również możliwości pozyskania pracowników na lokalnym rynku. Gmina posiada dobrą infrastrukturę techniczną i społeczną. W Gminie znajduje się piękny rynek z ratuszem i wieżą widokową, Zespół Szkół z boiskiem sportowym, Orlik 2012, Prusicki Obiekt Multifunkcyjny, Prusickie Centrum Fitness oraz nowoczesna Multiteka. Kładziemy nacisk na nowe projekty i przedsięwzięcia, które realizujemy z myślą o nowych mieszkańcach, nowych inwestorach w najbliższych latach.

Atutem gminy jest dogodna sieć komunikacyjna drogowa i kolejowa oraz na ukończeniu budowa drogi ekspresowej S5 z blisko zlokalizowanym węzłem Prusice oraz Dębnica. Przez teren gminy przechodzi linia kolejowa magistralna relacji Wrocław–Poznań. Linia dostosowana jest do ruchu pociągów ekspresowych i IC. Z uwagi na zlokalizowanie w pobliżu Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości na terenie gminy znajdują się atrakcyjne tereny inwestycyjne.

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prusice.