• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Jarmark Wielkanocny

Co roku w okresie wielkanocnym na Rynku w Prusicach odbywa się Jarmark Wielkanocny. Na stoiskach przygotowanych przez stowarzyszenia, fundacje, szkoły oraz prywatnych wystawców z terenu Gminy Prusice można znaleźć smaki gminy, a wśród nich pyszny żurek, smakowite domowe wypieki, kolorowe pisanki, piękne palmy oraz inne ozdoby wielkanocne.

Jarmark jest organizowany przez Gminę Prusice oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Prusicach przy wsparciu organizacji działających na terenie gminy, które bardzo aktywnie wspierają przedsięwzięcie.

Wielu artystów rękodzielników oraz twórców ludowych przygotowuje się do tego świętowania już kilka tygodni wcześniej przygotowując własne prezentacje twórczości i wyrobów tradycyjnej żywności, miodów, serów i świątecznych smakołyków. Odwiedzający mogą degustować i podziwiać kolorowe stoiska. Wszystkich zapraszamy do odwiedzenia JARMARKU WIELKANOCNEGO!

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prusice.